طراحی وب سایت

web design

مراحل راه اندازی و طراحی وب سایت

طراحی و راه اندازی یک وب سایت خوب به شما کمک خواهد کرد تا چندین پله از رقبای خود بالاتر باشید.

با گسترش تکنولوژیهای دیجیتالی در زندگی اجتماعی و افزایش کاربران اینترنتی، صاحبان مشاغل و کسانی که قصد شروع کسب و کار جدید را دارند برای ادامه حیات کاری خود لزوم پایه گذاری یک پایگاه قدرتمند در فضای مجازی را به خوبی حس کرده اند.

برای وارد شدن به این حیطه  اولین قدم میتواند راه اندازی یک وب سایت در زمینه کاری خود باشد.

بر خلاف تصور همه، وب سایت هم میتواند دارای روح و پویایی باشد و طراحی آن ترکیبی از مهندسی و هنر نوآوری و دانش و مدیریت است.

وقتی کسی وارد محیط کسب و کار شما یعنی همان فضای وب سایت شما میشود، شما باید توانسته باشید  در عرض سه الی شش ثانیه با رعایت اصول طراحی گرافیکی وب سایت کاربر را جذب کرده و سپس با قرار دادن مطالب مفید یعنی محتوای خوب و معماری صحیح او را نگه دارید.

اهمیت رعایت اصول برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی بیان کننده این موضوع است که این کار نیاز به افراد متخصص و نگاه حرفه ای به این مقوله  دارد.

مراحل  طراحی گرافیکی وب سایت

طراحی گرافیکی یک وب سایت نیاز به شناخت سلیقه کاربر و کارفرما وهمچنین شناخت حرفه ای و اصولی  عوامل ظاهری مانند رنگ ها، تصاویر و… دارد.

در طراحی وب سایت شناخت ترکیب رنگ، هارمونی اجزای سایت و علم نحوه چینش آنها در کنار هم که طی سالها آموزش و  تجربه بدست میآید، جزء اصلی ترین اصول طراحی یک وب سایت است که ما به آن آشنا و پای بند هستیم.

موضوعات تاثیر گذار و مهم در طراحی سایت

در طراحی وب سایت چهارچوب و اصول مشخص باید رعایت شود. توجه به تکنولوژی های روز دنیا در طراحی وب سایت و دقت به پیروی از استانداردها و اصول طراحی وب سایت در این امر مؤثر است.

در زیر به بررسی چند مورد دیگر تاثیر گذار در طراحی یک وب سایت خوب میپردازیم :

 

سرعت وب سایت
بهینه سازی و رعایت استانداردهای طراحی وب سایت
توجه به واکنشگرا یا ریسپانسیو بودن
امنیت وب سایت

سرعت وب سایت

website speed

website speed

در دنیا میلیونها وب سایت در حال فعالیت و رقابت با هم هستند رقابت تنگاتنگ بر سر موفقیت بیشتر .

در این میان سرعت یکی از اصلی ترین عوامل است یعنی میشود  به رازی پی برد، و آن این است که هرچه سریع تر باشید، راحتتر دیده میشوید.

اگر خود را در جای کاربر فرض کنید متوجه میشوید که معمولا سایتهای سنگین که به سختی یا دیر بالا می آیند را احتمالا بیخیال شوید و دنبال مطلب خود در سایت دیگری بگردید.

رسیدن به سرعت  بارگذاری صفحات وب سایت موضوعی تخصصی است  که در پروژه های سیب وب مد نظر قرار میگیرد.

عواملی مثل حجم بارگذاری هر صفحه به طور جداگانه و همچنین حجم بارگذاری کل سایت سنجیده میشود.

یک هاستینگ قدرتمند برای میزبانی سایت بخشی از کار است و کدنویسی بهینه و گرافیک اصولی و استفاده از مناسب ترین ابزارها ضامن سرعت بالای وبسایت است.

بهینه سازی وب سایت و پیروی از استانداردهای طراحی وب سایت

یک تحلیلگر سئو، تمام جوانب را بررسی میکند تا وبسایت با توجه به  استانداردها ایجاد شده و مورد تایید انواع موتورهای جستجو قرار گیرد تا نهایتا به کسب جایگاه مناسبی برای وبسایت منجر شود.

از اساسی ترین اصولی  که سیب وب در طراحی سایت لحاظ میکند، سئو و بهینه بودن وب سایت از لحاظ ساختاری است.

 

 

رعایت واکنشگرا یا ریسپانسیو بودن وب سایت

نمایشگرهای دیگر یعنی موبایل ها و تبلت ها را نباید فراموش کرد.

میدانیم که  حجم عظیمی از کاربران از گوشی های همراهشان برای جستجو در اینترنت استفاده میکنند، بنابراین لازم است که وبسایت طوری طراحی شود که  ریسپانسیو یا واکنش گرا باشد  تا در تمام نمایشگرهای دیگر و موبایل ها و تبلت ها به درستی نمایش داده شود.

امنیت بالای وب سایت

secure website

secure website

امنیت وب سایت موضوع بسیار حائز اهمیت است و به هیچ عنوان نباید مورد بی توجهی قرار گیرد.

هر وب سایتی باید شامل پروتکل های امنیتی و حریم خصوصی برای حفظ اطلاعات مشتری و کاربر باشد.

این اصل همواره در پروژه های انجام شده توسط تیم سیب وب مد نظر قرار میگیرد.

در طراحی وب سایت به چه تخصص هایی نیاز هست

ما به طراحی وب سایت به دید خلق یک اثر هنری مینگریم و قصد داریم با این دید که یک هنرمند دائم در حال ایجاد شاهکار هنری خود است حضوری شکوهمندانه و موفق برای مشتریان خود در فضای مجازی را رقم بزنیم.

به این منظور افرد و متخصصین زیادی در مسیر طراحی وب سایت شما ایفای  نقش میکنند.. سفارش طراحی  یک سایت از اولین قدم یعنی مشاوره تا آخرین قدم یعنی راه اندازی، باید بدست افراد حرفه ای  آنالیز و انجام شود.

در خانواده سیب وب نیز پروژه طراحی سایت توسط تحلیلگران، طراحان، برنامه نویسان، پشتیبانان و مدیران پروژه به شکل هماهنگ و ساختار یافته انجام میشود.

پس از پیاده سازی کامل سایت ، نوبت به متخصصین دیجیتال مارکتینگ و تیم محتوایی حرفه ای سیب وب میرسد که با تجربیات تخصصی خود آماده فراهم کردن مسیر موفقیت کسب و کار مشتریان میباشد .

تیم سیب وب طی فعالیتهای حرفه ای خود در این زمینه، ماهرترین،خوش ذوق ترین و فعالترین متخصص ها در زمینه طراحی وبسایت را در کنار هم جمع کرده تا بهترین اثر ممکن ایجاد شود.

راه اندازی یک وب سایت اینترنتی در کسب و کار چه مزایایی دارد

1)شما از محدودیتهای زمانی و مکانی فراتر میروید و میتوانید کسب و کار خود را به دنیا و یا همه شهرهای کشور خود معرفی  کرده و بازار خود را گسترش دهید.

2)افراد مختلفی از سراسر کشور و جهان با کسب و کار شما آشنا خواهد شد و با شما ارتباط خواهند داشت و به این ترتیب میتوانید راحتتر روی برند خود کار کنید.

3) از مهمترین مزیتهای  طراحی وب سایت کم هزینه بودن آن در رشد و گسترش کسب و کار می باشد.

4)با یک وب سایت، میتواتید برند وب سایت خود را نزد مخاطبین و رقبا پر رنگ تر کنید.

5)با توجه به گسترش تعداد کاربران اینترنتی شما و کسب و کارتان از قافله عقب نخواهید ماند.

چه مدت زمان لازم است تا یک وب سایت طراحی شود

webdesign-timeline

webdesign-timeline

وقتی قصد راه اندازی وب سایت را دارید یکی از پارامترهای مهم مبحث  زمان است.

یعنی مدت زمان طراحی و در نتیجه دستیابی به وب سایت، که پاسخ این سوال باید با مشورت با مشتری  تعیین شود زیرا این موضوع را جوابهای مشتری مشخص میکند.

مثل مشخص شدن نیازها و درخواستها،مشخص شدن زبان برنامه نویسی،اختصاصی بودن یا نبودن،سطح طراحی گرافیکی آن و …

برای مشخص شدن جواب این سوالات در یک جلسه حضوری با مشتری میتوان زمان مورد نیاز انجام پروژه را مشخص کرد.

اما در حالتهای ساده و متوسط، از دو هفته تا دو ماه زمان و در حالتهایی که نیاز به برنامه نویسی های پیچیده و سطح بالا باشد تا شش ماه هم ممکن است زمان بخواهد.

هزینه راه اندازی یک وب سایت چقدر است

کسانی که به فکر راه اندازی یک وب سایت میافتند یکی از اولین سوالاتی که به ذهنشان میرسد این است که برای چنین حرکتی چه میزان هزینه باید در نظر بگیرند

البته برآورد چنین هزینه ای مستلزم بررسی نیازها و درخواستهای مشتری میباشد اما در حالت کلی یک سایت میتواند از 500 هزار تومان تا 100 میلیون تومان و بالاتر نیز راه اندازی شود.

شاید بپرسید این تفاوت هزینه از چیست؟

در پاسخ باید بگوییم عوامل زیادی در این پروسه سهیم هستند مثل زبان برنامه نویسی، مدت زمان لازم برای راه اندازی، تعداد افراد لازم ، امکانات درخواستی، اختصاصی بودن یا نبودن وبسایت، چند زبانه بودن و…

وب سایت یا شبکه اجتماعی کدام بهتر است

فهرست