هویت بصری برند

Visual-Brand-Identity

هویت بصری Visual identity

هویت بصری چنانچه از نامش هم پیداست ماموریتی دارد و آن این است که شخصیت عوامل پشت پرده سازمان، مجموعه،محصول و یا خدمتی را در ظاهر به تصویر بکشد.

هویت بصری این قابلیت را دارد که در یک نگاه با مخاطبین شما صحبت کند.

اجزای هویت بصری قادر است به صورت کاملا نامحسوس از شخصیت، اهداف، برنامه ها، ارزشهای سازمان، فرهنگ سازمان حتی جهان بینی سازمان پرده برداری کند.

اجزای تشکیل دهنده هویت بصری

Brand-Identity

Brand-Identity

تمام موارد ظاهری تشکیل شده از رنگها و فونتها و … میتواند از اجزای هویت بصری باشد اعم از برندینگ، تابلو های تبلیغاتی و سر درب، اوراق اداری، ابزارهای راهنما مثل بروشور و کاتالوگ، کاراکتر، شعار، نوع و رنگ بسته بندی ، طراحی ظاهری، وبسایت، مطالب، پیامها و از همه مهمتر لوگو و …

برندینگ یا برند سازی

branding

branding

بعضی از افراد برندینگ (Branding) را طراحی ست اداری  میدانند در حالیکه شاید این کار یکی از دهها کاری است که در این راستا باید انجام شود.

در اجرای عملیات برندسازی یا برندینگ کوچکترین مباحث نیز با دقت خاصی مد نظر گرفته  و بهره برده میشود.

نام برند، رنگ سازمان مختص زمینه کاری،لوگو، نحوه تبلیغات متناسب با تولید و بودجه، وضعیت رقبا، نیاز بازار،تفکرات مخاطبان،شبکه های اجتماعی و …

در کل به مجموعه فعالیتهایی که در جهت نقش بستن نام تجاری شما در ذهن مخاطب و کسب جایگاه و ارزش برتر در جامعه برای خدمت یا محصول انجام میشود به طوری که در مورد نیاز خود در حیطه آن محصولات آن نام تجاری جز آن برند به سراغ برند دیگر نروند.

و این کار یعنی فروش بیشتر و سود بهتر و در نهایت کسب و کار موفق.

با افزایش رقابتها دیگر روشهای قدیمی و محدود برای رسیدن به چنین اهدافی پاسخگو نیستند و نیاز به  طی  پروسه ای با مجموعه عملیات هوشمندانه، خلاقانه و بدیع دارد.

 

به همین خاطر سیبب وب سعی کرده تا تمام قابلیتهای مورد نیاز برای چنین حرکتی را گرد هم آورد تا بتواند در رسیدن به هدفی که آرزو و تصمیم  هر مدیر مدبری است گامهای تاثیر گذاری بردارد.

لوگو

logo

logo

لوگو (Logo) یا آرم تجاری یا نشان تجاری همان پیش نیاز دیگر اقدامات هویت بصری است

وقتی طراحی لوگو تمام شد نوبت به دیگر طراحی های سازمان میرسد.

فریب ظاهر کوچک لوگو را نخورید لوگو قویترین و پر رنگترین و فعالترین عضو سازمان شماست.

لوگو نماینده ی فداکاری است و در خط مقدم کسب و کار شما قرار دارد.

به نظر من لوگو یک ارتش تک نفره است که به تنهایی میتواند در ظاهر کوچکش همه موارد سازمان حتی نوع تفکرات شما را تجلی دهد.

درباره لوگو بیشتر بخوانید..

رنگ سازمانی

corporate color

corporate color

بحث رنگ سازمانی علم استفاده از هارمونی رنگ ها.

در مورد انتخاب رنگ برای سازمان خود دقیق باشید.این به این معنی نیست که از رنگ بترسید.

حساسیت و اهمیت تاثیر گذاری رنگ گاها ترسی در دلها ایجاد کرده و این باعث شده اکثر افراد در رنگها سراغ رنگهای کرم و قهوای بروند و از نزدیک شدن به رنگها اجتناب کنند.

همانطور که انتخاب غلط رنگ سازمانی خطرناک است اما در عوض انتخاب صحیح رنگ میتواند برای سازمان بسیار مفید باشد.به جای اجتناب از رنگ انتخاب آن را به متخصصین بسپارید تا با خیال راحت از معجزه دنیای رنگها بهره مند شوید.

طراحی کاراکتر

character

character

چه کسانی به فکر طراحی کاراکتر باشند؟

اگر شما دنبال  تبلیغات متفاوت هستید که بتواند یکبار برای همیشه برند شما را در ذهن مخاطب ماندگار کند، کاراکتر سازی برای برند را برایتان پیشنهاد میکنیم.

کاراکتر مانند یک انسان میتواند حرف بزند، راه برود و دارای شخصیت و رفتار باشد.

پس کاراکتر قرار نیست فقط از از چند خط و طرح تشکیل شود، خالق کاراکتر قرار است به آن جان ببخشد و با سناریویی هوشمندانه کاری کند تا افراد آن را بپذیرند و حتی مانند یک نوزاد متولد شود و همراه خود برند را رشد و پرورش دهد.

به طوری که افراد برند شما را با  کاراکترتان بشناسند و با دیدن آن تمام کلیت کار شما ناخودآگاه به یادشان بیاید.

کاراکتر گرچه در ظاهر یک تصویر است اما ماموریت مهمی بر دوش دارد و آن عمل کردن مانند پلی بین شما و مخاطبتان است.

و شما میتوانید ساخت این پل مهم را با خاطری آسوده به تیم سیب وب که با همفکری طراحان گرافیک،بازاریابان،مدیران فروش، روانشناسان و کارشناسان ارشد روابط عمومی انجام میشود، بسپارید

شعار تبلیغاتی

slogan

slogan

شعار تبلیغاتی جمله کوتاهی که حامل پیام شما به مخاطب بوده و هم زمان قدرت ماندگاری در ذهن را داشته باشد و بتواند خود را وارد چرخه ناخودآگاه مخاطب کند.

باید در مشخص کردن شعار همه جوانب مانند  مجموعه هدف کسب و کار خود و گروههای سنی مورد هدف را در نظر بگیرید و جمله ای متناسب با آن را با توجه به عملکرد حوزه تجاری خود انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید که این جمله قرار است کنار برند شما در ذهن محاطب بماند پس برای انتخاب آن دقت و زمان لازم را صرف کنید

تیم پر انرژی سیب وب میتواند در تشکیل مجموعه هویت بصری برند کسب و کار کنار شما باشد تا هویتی منحصر به فرد مثل اثر انگشتتان را داشته باشید.

فهرست