سئو seo یا بهینه سازی

seo

 SEO سئو یا بهینه سازی وب سایت

سئو یا seo مخفف search engine optimization  یعنی  بهینه سازی برای موتور جستجو به خصوص گوگل، برای اول دیده شدن.

کسب رتبه اول در گوگل یکی از جنجالیترین جملات دنیای وب که در نتیجه بهینه سازی و حرکت بر اساس اصول صحیح و حرفه ای بدست میاید.

چنانچه در فضای فیزیکی یکی از شرایط موفقیت در کسب و کار محل مناسب قرارگیری آن است.و همه سعی دارند محل کسب خود را در بهترین و پر ترددترین مکان تشکیل دهند. و با تبلیغات و  تابلوها و راههای مختلف سعی در دیده شدن دارند.

در فضای مجازی نیز چنین است با این تفاوت که در فضای مجازی به جای قرارگیری در بر خیابان بهترین جا برای دیده شدن قرا گرفتن در صفحات اولیه گوگل و سایر موتورهای جستجو است.

راهکارهایی که به این منظور استفاده میشود را سئو یا بهینه سازی میگویند.

کسب رتبه و حفظ رتبه

برای کسب این جایگاه مطمئنا رقبا از پا نمی نشینند و همه تلاش خود را به این منظور انجام میدهند و بعد از مهیا کردن ساختار گرافیکی خوب برای گرفتن نتیجه بهتر و بیشتر در صدد احراز  پایگاه و جایگاه خوب در گوگل برمیایند.

سئو

seo compititors

 

زیرا طبق آمار تا 55 درصد بازدیدگنندگان در همان ابتدا جذب رتبه اول میشوند که تعداد خیلی بالایی هست.و میتواند ضامن موفقیت باشد و سرمایه گذاری روی این موضوع یعنی کاهش  هزینه بازاریابی و تبلیغات و افزایش فروش و در نتیجه سوددهی.

عوامل موثر در کسب رتبه در گوگل

اما عوامل موثر برای کسب رتبه در گوگل یعنی بهینه سازی (seo)  به مواردی بستگی دارد.

مثل انتخاب صحیح کلمات کلیدی و آنالیز آنها برای انتخاب بهترین کلید واژه ها، شناخت و بررسی وضعیت رقبا، لینک سازی، شناخت کامل ساختار سایت، محتوا نویسی هماهنگ با اصول و…

که پروسه ای بی پایان است و با کسب رتبه برتر نباید دست از تلاش کشید زیرا تلاش رقبا برای کسب جایگاه شما همچنان ادامه دارد.

در این راستا اطلاعات و آمار دقیقی از نیاز کابران و بازار هدف به دست میاید که از سویی دیگر به موفقیت بر کسب و کار و کاهش هزینه ها کمک شایانی میکند.

متخصصان سیب وب در زمینه سئو نیز در کنار موفقیتهای شما خواهند بود.

بهینه سازی وبسایت و پیروی از استانداردهای طراحی وبسایت

از اساسی ترین اصولی  که سیب وب در طراحی سایت لحاظ میکند، سئو و بهینه بودن وب سایت از لحاظ ساختاری است.

یک تحلیلگر سئو، تمام جوانب را بررسی میکند تا وب سایت با توجه به  استانداردها ایجاد شده و مورد تایید انواع موتورهای جستجو قرار گیرد تا نهایتا به کسب جایگاه مناسبی برای وب سایت منجر شود.

فهرست