موشن گرافیک

What-is-Motion-Graphics

موشن گرافیک

موشن گرافیک یا موشن گرافی (motion graphic) در بین رشته های هنری از پر طرفدارترین ها است و از دو واژه “موشن” به معنی پویا و در حرکت و “گرافیک” به معنی تصویر، تشکیل شده.

پس به صورت پیوسته موشن گرافیک یعنی تصویر متحرک.

با توجه به اینکه مردم طالب سادگی و شفافیت هستند و با توجه به مشغله های زیاد روزمره، انسانها چندان طالب مطالب پیچیده و سر در گم کننده نیستند.

به این منظور موشن گرافیک سبک توضیح دهنده و روشن کننده دارد و میتواند یک موضوع یا مطلب پیچیده را به بخش های کوچک بخش بندی کرده و توضیح قابل فهم و ساده ای را در مورد موضوع خدمت یا محصول به مخاطب ارائه کند.و به این ترتیب ماندن در ذهن را که یکی از اهداف تبلیغات است رافراهم کند.

در موشن گرافیک یک سناریوی خوب ، قابل فهم و خلاقانه به همراه کاراکترسازی و پیاده سازی حرفه ای در مورد محصول یا خدمت، میتواند به فروش برند شما کمک زیادی بکند.

نام چند نرم افزاری  که میتوان با آنها کار موشن گرافیک انجام داد:

motion design

motion design

Adobe Premier

Adobe After Effects

Autodesk Maya  یا  3D Max

Autodesk Combustion

video scribe

که video scribe ساده ترین نرم افزار برای افراد مبتدی است که میتوانند سریع یاد بگیرند و کارهای دو بعدی و تبلیغاتی انجام دهند اما مثل دیگر نرم افزارها حرفه ای نیست.

تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک

معمولا انیمیشن منظور خود را در قالب داستان ارائه میکند و بیشتر رو ی شخصیتهای داستانی تکیه دارد اما موشن گرافیک معمولا تصویر محور و سنبلیک محور  است و برای انتقال منظور خود به مخاطب از رنگ و حرکت و عناصر بصری کمک میگیرد.

 موشن گرافیک در برندیگ و تبلیغات بیشتر کاربرد دارد.   

با طراحان خوش ذوق و خلاق سیب وب در زمینه تولید موشن گرافیک در تماس باشید.

فهرست