برندینگ یا برند سازی

برندینگ یا برند سازی

برند

برای بررسی  برندیگ یا برند سازی(Branding) بهتر است اول مفهوم برند را بررسی کنیم.

بعضیها برند (Brand) را لوگو میدانند درست است که برند عبارتست  از یک مشخصه ای از آرم، لوگو، نام، کلمه یا جمله ای که شرکتها برای متمایز (Distinguish) ساختن محصولات خود از دیگران به کار میگیرند اما باید بدانیم که این ظاهر قضیه است.

برای برند شدن پشت پرده اصلی و عظیمی  پشت نشان یا لوگو نهان است که در کار و تلاش و فعالیت و حتی پشتیبانی هستند تا یک برند، برند شود.

brand-logo

brand-logo

میتوان گفت لوگو آبروی مجموعه و عملیات و برنامه های مجموعه آبروی لوگو را حفظ میکنند تا نشانی به برند تبدیل شده و ماندگار بماند.

برند در واقع ترکیبی از المان های مذکور با در نظر گرفتن علائم گرافیکی، خطوط و نماد  یا شعار آن محصول که پس از تاییدیه و تصویبهای قانونی می توان به جای اصطلاح برند از Trademark یا نشان تجاری نیز استفاده کرد.

همچنین میتوان گفت برندها از قدیم الایام مورد استفاده بودند مانند سنبل ها و علائمی که در کتیبه های مصر باستان که مربوط به 2700 سال قبل از میلاد بوده است کشف شده.به این معنا که یک برند موفق باید در برگیرنده هویت فرهنگی، ملی و فلسفی آن کشور باشد.

یکی از عوامل موفقیت کسب و کارها چه به روش سنتی و چه به لحاظ الکترونیکی برند انتخابی میباشد.چرا که قرار است به عنوان یک تصویر ذهنی در تبلیغات به مشتریان اعمال شود.

چه بسا موفقیت بسیاری از کسب و کارها مدیون نام گذاری و نشان گرافیکی آن برند میباشد.

branding

branding

برندینگ یا برند سازی

 بعضی از افراد برندیگ یا برند سازی را طراحی ست اداری  میدانند در حالی که شاید این کار یکی از دهها کاری است که در این راستا باید انجام شود.

در اجرای عملیات برندسازی یا برندینگ کوچکترین مباحث نیز با دقت خاصی مد نظر گرفته  و بهره برده میشود.نام برند، رنگ سازمان مختص زمینه کاری،لوگو، نحوه تبلیغات متناسب با تولید و بودجه، وضعیت رقبا، نیاز بازار،تفکرات مخاطبان،شبکه های اجتماعی و …

در کل برندینگ به مجموعه فعالیتهایی که در جهت نقش بستن نام تجاری شما در ذهن مخاطب و کسب جایگاه و ارزش برتر در جامعه برای خدمت یا محصول انجام میشود به طوری که در موارد مورد نیاز خود در حیطه آن محصولات آن نام تجاری جز آن برند به سراغ برند دیگر نروند.

و این یعنی فروش بیشتر و سود بهتر و در نهایت کسب و کار موفق.

با افزایش رقابتها دیگر روشهای قدیمی و محدود برای رسیدن به چنین اهدافی پاسخگو نیستند و نیاز به  طی  پروسه ای با مجموعه عملیات هوشمندانه، خلاقانه و بدیع دارد.

 

به همین خاطر سیبب وب سعی کرده تا تمام قابلیتهای مورد نیاز برای چنین حرکتی را گرد هم آورد تا بتواند در رسیدن به هدفی که آرزو و تصمیم  هر مدیر مدبری است گامهای تاثیر گذاری بردارد.

branding

branding

ده برند موفق و برتر دنیا در سال 2019 :

  1.  Apple-brand     value: $ 234.2 million شرکت آپل
  2.  Google-brand     value: $ 167.7 million شرکت گوگل
  3.  Amazon-brand     value: $ 125 million شرکت آمازون
  4.  Microsoft-brand     value: $ 108.8 million شرکت مایکروسافت
  5.  Coca.Cola-brand     value: $ 63.4 million شرکت کوکاکولا
  6.  Samsung-brand     value: $ 61 million شرکت سامسونگ
  7.  Toyota-brand     value: $ 56.2 million شرکت تویوتا
  8.  Mercedes-Benz-brand     value: $ 50.8 million شرکت مرسدس بنز
  9.  McDonald’s-brand     value: $ 44.53 million شرکت مک دونالد
  10.  Disney-brand     value: $ 44.3 million شرکت دیسنی
فهرست